lu.se

Statistiska institutionen

Ekonomihögskolan vid Lunds universitet

Kontakt

Statistiska institutionen


Alexander Abdulal

Amanuens

Visa mer information


Karin Andersson

Utbildningsadministratör, webbadministratör

karin.andersson@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 10

Visa mer information


Heddy Bellout

Doktorand

heddy.bellout@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 14

Visa mer information


Henrik Bengtsson

Amanuens

Visa mer information


Jakob Bergman

Studierektor, universitetslektor

jakob.bergman@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 05

Visa mer information


Pierre Carbonnier

Studievägledare, universitetsadjunkt

pierre.carbonnier@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 06

Visa mer information


Peter Gustafsson

Universitetsadjunkt

peter.gustafsson@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 04 55

Visa mer information


Jonatan Hedberg

Amanuens

Visa mer information


Björn Holmquist

Professor

bjorn.holmquist@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 26

Visa mer information


Per-Erik Isberg

Universitetsadjunkt

per-erik.isberg@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 08

Visa mer information


Marie-France Kratz

Gästprofessor

marie-france.kratz@stat.lu.se

Visa mer information


Frida Manhem

Tentavakt

Visa mer information


Antonio Marañon

Gästlärare

antonio.maranon@stat.lu.se

Visa mer information


Alexandra Milton

Amanuens

Visa mer information


Hiba Nassar

Postdoc

hiba.nassar@stat.lu.se

Visa mer information


Hannes Nilsson

Amanuens

Visa mer information


Jan Novotny

Amanuens

Visa mer information


Krzysztof Nowicki

Professor, prefekt

krzysztof.nowicki@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 18

Visa mer information


Ebba Petersson

Amanuens

ebba.petersson@stat.lu.se

Visa mer information


Krzysztof Podgórski

Professor

krzysztof.podgorski@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 31 23

Visa mer information


Gunilla Roos

Katalogadministratör, institutionsadministratör, inköpssamordnare

gunilla.roos@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 89 21

Visa mer information


Nima Shariati Fokalaei

Doktorand

nima.shariati_fokalaei@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 99 15

Visa mer information


Oliwer Silfverberg

Amanuens

Visa mer information


Emilia Sjöberg

Amanuens

Visa mer information


Anna Sjöström

Doktorand

anna.sjostrom@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 01 17

Visa mer information


Axel Ström

Tentavakt

Visa mer information


Sreekar Vadlamani

Gästforskare

sreekar.vadlamani@stat.lu.se

Visa mer information


Filip Vestin

Amanuens

Visa mer information


Jonas Wallin

Biträdande universitetslektor

jonas.wallin@stat.lu.se
Telefon: +46 46 222 01 72

Visa mer information


Valentin Zulj

Amanuens

Visa mer information

Adressuppgifter

Statistiska institutionen

Besöksadress:
Tycho Brahes väg 1, Lund

Postadress:
Box 743, 220 07, Lund

Internpost: hs: 10

Telefon: +46 46 222 89 21

Besök hemsida